Project No: 511579-LLP-2010-LT-KA3-KA3MP
01.01.2011 - 30.06.2013

 

 

Įvadas

e-Vadovas „Užimtumo didinimas įgyvendinant e-Mentorystę” (toliau e-Vadovas) yra sukurtas pagal EK Mokymosi visą gyvenimą programos KA3-ICT paprogramės projektą „e-MENTORYSTĖ: Nauji gebėjimai ir kompetencijos naujiems darbams“ (angl. “e-MENTORING: New skills and competencies for new jobs”). Projektą įgyvendino devynios organizacijos: Socialinių inovacijų fondas (Lietuva), Vytauto Didžiojo universitetas (Lietuva), Merseyside Expanding Horizons (Jungtinė Karalystė), ANNANET: Pertti Vihonen Oy (Suomija), Volkshochschule Göttingen e.V. (Vokietija), Speha Fresia Societa Cooperativa (Italija), UAB “Europinė partnersystė” (Lietuva), Burgas Free University (Bulgarija) ir VentureQuest Ltd. LLC (JAV). Daugiau informacijos apie projekto tikslus bei jo rezultatus rasite projekto internetinėje svetainėje http://e-mentoring.eu

Sėkmingas dalyvavimas greitai besikeičiančioje darbo rinkoje reikalauja atitinkamų gebėjimų ir kompetencijų. Todėl universitetų ir profesinio mokymo institucijų paskutinių kursų studentams bei besimokantiems suaugusiems yra labai svarbu pasirengti darbo rinkai tiek siekiant įsidarbinti, tiek pradedant nuosavą verslą. Per pastaruosius metus mentorystės metodas, kuriame darbuotojai ir/ar darbdaviai dalyvauja kaip mentoriai, vis labiau populiarėja kaip efektyvaus mokymosi proceso dalis.

Projektu siekiama praplėsti universitetų ir profesinio mokymo institucijų studentų bei besimokančiųjų suaugusiųjų galimybes įsilieti į darbo rinką, surenkant gerąsias praktikas ir perkeliant tinkamiausius sprendimus į vieningą e-Mentorystės modelį.

e-Mentorystės procesas yra sustiprinamas į e-Mentorystės modelį integruojant atvirus švietimo išteklius (AŠI, angl. Open Educational Resources-OER) įsidarbinimui ir verslumui skatinti. Atviri švietimo ištekliai yra sukurti savarankiškam mokymuisi, siekiant ugdyti projekto tikslinių grupių atstovų įsidarbinimo bei verslumo įgūdžius. Mokymosi sprendimai paremti informacinėmis ir ryšio technologijomis (IRT, angl. ICT) bei apima šiuos įrankius: Moodle, Wondershare, MySQL, PHP, CSS, HTML, JQuery, Javascript.

e-Mentorystės Modelio e-mokymosi aplinką sudaro penkios dalys:

  • 3M-AKTORIAI: savarankiškas mokymasis apie e-Mentorystės procesą;

  • UGDYTINIS/-Ė: savarankiškas mokymasis įsidarbinimo tema;

  • UGDYTINIS/-Ė: savarankiškas mokymasis verslumo tema;

  • e-MENTORYSTĖS PROCESAS: mokymasis virtualioje erdvėje registruotiems vartotojams;

  • SOCIALINIAI TINKLAI: koordinatoriams, mentoriams, ugdytiniams.

 

Šiame e-Vadove yra pateikiami visų minėtų e-Mentorystės Modelio dalių aprašymai.